Boston'da Neotolia Grubunun Özgün Yorumları Büyük Beğeni Kazandı

  • 12-16-2016 07:12 AM


21. Boston Türk Kültür ve Sanat Festivali programı kapsamında verdikleri konserde  Neotolia müzik grubu  Anadolu’nun kadim medeniyetlerine ait özgün metinlere dayanarak  besteledikleri yeni eserleri ve geleneksel parçaları kendi yorumları ile seslendirdi. 

Neotolia’nın 2017 yılında çıkaracakları  ikinci albümlerinden örnekler  sunduğu konser dinleyicilerin büyük beğenisini topladı.

Geleneksel türkülerimizi ve Anadolu’da varolmuş uygarlıkların müziklerini  kendi yorumları ve düzenlemeleri ile tanıtmayı amaçlayan  Nazan Nihal (vokal ) ve Utar Artun  (piyano)  liderliğinde Boston’da  kurulan Neotolia grubu,  Giuseppe Paradiso (vurmalı çalgılar), Jussi Reijonen  (gitar, ud) ve Galen Willet’den (vokal, bas gitar) oluşuyor.

1996’dan bu yana her yıl düzenlenen, bu yıl 29 Ekim - 15 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilen  “Anadolu’nun Renkleri” temalı Boston Türk Kültür ve Sanat Festivali programında sergiler, filmler, atölyeler, konserler, konferanslar ve Türk mutfağı’nın tanıtımı gibi geniş bir yelpazedeki kültür ve sanat etkinlikleri yer alıyor.

 

Festival hakkında daha fazla bilgi için web sitesi: http://www.bostonturkishfestival.org/